Антибіотики

Amoksiklav®

Назва: Amoksiklav® 62,5 %
Склад: 100 г препарату містить діючі речовини:
Амоксицилін (у формі тригідрату) - 50 г,
Кислота клавуланова (у формі солей калію) - 12,5 г.
Допоміжні речовини: безводний цитрат натрію, маннітол.
Фармацевтична форма: Водорозчинний порошок для перорального застосування.
Фармакологічні властивості: АТС vet класифікаційний код QJ01 - антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування.
Амоксицилін є семісентитичною похідною пеніцилінів. Він належить до групи В-лактамних пеніцилінів широкого спектру дії. Пеніциліни гальмують синтез стінок бактеріальних клітин, інтерферуючись з транспептидними ензимами, відповідальними за формування поперечних зв’язків між пептидоглікановими нитками. Ці ензими асоціюються з групою протеїнів як у грампозитивних, так і грамнегативних бактеріях, що називаються пеніциліновозв'язуючі протеїни (ПЗП).
Коли пеніцилін взаємодіє з ПЗП та поглинає синтезовані ензими, формуються дефектні стінки клітин, що приводить до неправильного витягування клітин, формування сферопластів чи осмотичного лізису. Дія пеніцилінів зазвичай бактерицидна, але також може траплятися бактеріоліз.
Пеніциліни є більш активними під час росту бактерій. Вони також можуть у певній мірі бути активними у незначному кислому середовищі (pH = 5,5 - 6,5), можливо через кращу проникність мембрани.
Як пеніциліназовий інгібітор, клавуланова кислота вступає в реакцію з Д-лактамазами, що виробляються такими бактеріями як Staphylococcus aureus і, таким чином, підвищує властивість амоксициліну бактерицидно діяти на стінку бактеріальної клітини. В результаті реакції між fi-лактамазами та клавулановою кислотою відбувається прогресуюча інактивація ензиму.
Антимікробний спектр амоксициліну подібний до ампіциліну і визначається показником МІС. Однак експериментальні дослідження на мишах показали, що амоксицилін, присутній в такій самій концентрацію у сироватці крові, має більш швидку та завершуючу бактерицидну дію, ніж ампіцилін. Антимікробний спектр дії включає: Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Actynomyces spp., Clostridium spp., Fusiformis spp., E. coli, Klebsiella spp., Shigella spp., Salmonella spp., Proteus spp., Brucella spp., Pasteurella spp..
Клавуланова кислота має лише слабку антибактеріальну дію. Вона є сильним інгібітором широкого спектру В-лактамазів, які продукують грамнегативні мікроорганізми, включаючи хромосомно проміжні В-лактамази, продукуючі К. pneumoniae, Proteus spp. та Bacteroides spp. B-лактамази, продуковані Staphylococcus spp., і є чутливими до клавуланової кислоти. Клавуланова кислота не має інгібуючої дії на хромосомно проміжні В-лактамази, що продукуються деякими звичайними та клінічно важливими патогенами, включаючи: Pseudomonas aeruginosa, Enterobacter spp.та Proteus vulgaris.
Після орального застосування амоксицилін більш стійкий до шлункового соку, ніж ампіцилін, і добре абсорбується.
Абсорбція після орального застосування не сповільнується в присутності корму у травному каналі. Амоксицилін у більшій мірі абсорбується, ніж ампіцилін, про що свідчить 70% його виведенням з сечею протягом 6 годин в порівнянні з 40-50% ампіциліну.
Біодоступність амоксициліну приблизно становить 30%, що у шість разів більше, ніж ампіциліну. Після орального застосування телятам пік концентрації в плазмі спостерігаються між 2-4 годинами після застосування.
Амоксицилін, розчинений в молоці чи заміннику молока і згодований телятам, абсорбується набагато повільніше, ніж добавлений до води, однак загальне біонакопичення в кожному розчиннику є однаковим.
Після орального застосування собакам амоксициліну концентрація в сироватці крові була в три з половиною рази більшою, ніж при застосуванні орально еквівалентної дози ампіциліну. Біодоступність амоксициліну - 60 - 70 %.
Одночасне застосування амоксициліну та клавуланової кислоти не має жодного ефекту на абсорбцію будь-якого з двох компонентів. Клавуланова кислота не руйнується шлунковими чи кишковими ферментами та швидко абсорбується.
Фармацевтичні властивості амоксициліну та клавуланової кислоти є подібними. Період напіврозпаду амінопеніцилінів становить приблизно 60 - 90 хвилин. Амоксицилін добре розповсюджується в рідинах організму. Амоксицилін добре проникає у тканини і розповсюджується у м’язах, печінці, жовчі, нирках та сечі.
Високі концентрації були виявлені у травному каналі. Низькі концентрації були виявлені в малорідинних частинах тіла, а саме роговиці ока, хрящах та кістках.
Пеніциліни зазвичай не швидко проникають у мозок, плаценту, молочні залози та простату.
Вагітність підвищує рівень розповсюдження, що впливає на зниження концентрації препарату у плазмі крові.
Комбінація амоксициліну та клавуланової кислоти не впливає на розповсюдження амоксициліну. Фармакокінетичні особливості клавуланової кислоти є сумісними з такими особливостями амоксициліну.
Клавуланова кислота створює терапевтичні рівні у жовчі, в рідині середнього вуха.
Клавуланова кислота проникає в плаценту і може бути виявлена у зародках. Не було виявлено клавуланової кислоти в молоці.
Пеніциліни в загальному виводяться у незміненому вигляді, хоча певний гідроліз В-лактамного кільця може призводити до збільшення пеніцилоїдної та пенамалдової кислот як основних метаболітів (зазвичай 20%), які також виводяться із сечею.
Виведення амоксициліну відбувається нирками, із сечею, де його концентрації можуть бути вищими у 100 разів, ніж в сироватці. Близько 20% екскреції амоксициліну відбувається клубочковою фільтрацією. Жовчний шлях може також бути основним шляхом виведення для широкого спектру семі-синтетичних пеніцилінів.
Клавуланова кислота з’являється в сечі швидше, ніж амоксицилін. Вона виводися з сечею клубочковою фільтрацією, з фекаліями, жовчю (1%) та легенями.
Одночасне застосування пробеніциду з A/К затримує виведення амоксициліну, але не затримує ниркове виведення клавуланової кислоти.
Клінічні особливості:
Вид тварин: Свійська птиця (курчата, бройлери, ремонтний молодняк птиці, кури-несучки), свині.
Показання до застосування: Лікування свиней та свійської птиці при захворюваннях травного каналу, органів дихання, шкіри та м’яких тканин, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до амоксициліну та клавуланової кислоти.
Протипоказання: Підвищена чутливість до пеніцилінів. Не застосовувати коням, кролям, шиншилам і мурчакам. Не застосовувати тваринам з важкими розладами функції нирок.
Побічна дія: Протягом чотирьох років (тобто з моменту першої реєстрації у Словенії) жодних побічних ефектів не спостерігалось.
Особливі застереження при використанні: Препарат не застосовувати кролям, мурчакам, хом’якам чи іншим дрібним травоїдним тваринам.
Застосування під час вагітності, лактації, несучості: Не застосовувати.
Взаємодія з іншими засобами та інші форми взаємодії: Пеніциліни (загальні). Пробеніцид, Оксифенбутазон - сповільнює ниркове виведення пеніциліну. Неоміцин - орально введений затримує кишкову абсорбцію пеніциліну. Хлорамфенікол - може стримувати бактерицидну дію пеніциліну.
Дози і способи введення тваринам різного віку: Перорально з питною водою.
Свійська птиця (курчата, бройлери, ремонтний молодняк птиці, кури-несучки) у дозі 4 г препарату на 100 кг маси тіла щоденно. Тривалість лікування - 5-7 діб. Кількість Amoksiklav® для денної дози необхідно розраховувати відповідно до загальної ваги птиці, яких лікують. Наступну табличку рекомендується викорис товувати для розрахунків.
Загальна маса птиці (кг) – Кількість Amoksiklav® (г)/10 000 голів птиці/добу:
0.150 кг – 30-60 г
0.600 кг – 120-240 г
1.200 кг – 240-480 г
1.800 кг – 360-720 г
Свині - у дозі - 0,8 - 2 г препарату на 100 кг маси тіла двічі на добу.
У більш важких випадках дозу можна подвоїти або скоротити часові інтервали між окремими дозами. Лікування триває від 3 до 5 діб.
Обмежити доступ до води за дві години до лікування. Готувати свіжий розчин безпосередньо перед вживанням. Не давати немедикаментозну воду одночасно з медикаментозною водою.
Передозування (симптоми, невідкладні заходи, антидоти): Не відомі.
Спеціальні застереження: Даний лікарський препарат застосовувати лише свиням та птиці.
Період виведення (каренції): Забій тварин та птиці на м'ясо дозволяється відповідно через 2 (птиця) та 3 (свині) діб після останнього введення препарату. Отримане, до зазначеного терміну, м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини. Період каренції для яєць відсутній.
Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу: Можлива чутливість до алергійних проявів у схильних до цього осіб. Можливі подразнення очей, шкіри та/чи дихальних шляхів. Поводитись з препаратом слід обережно, дотримуючись усіх рекомендованих приписів. Не вводити препарат, якщо ви схильні (чутливі) до алергійних проявів чи вам рекомендовано не працювати з подібними препаратами.
Фармацевтичні особливості:
Форми несумісності: Пеніциліни (в загальному) несумісні в розчині з хлорпромазпном, декстрозою, хлоридом натрію, еритроміцином, гентаміцином, канаміцином, гідрокортизоном, лінкоміцином, тетрацикліном, стрептоміцином, поліміксином.
Термін придатності: З роки
Особливі заходи зберіганий: Сухе, темне місце при температурі від 15° до 25 °С. Зберігати в недоступних для дітей місцях. Контейнер добре закрити після використання.
Природа і склад контейнера первинного пакування: Пластикові контейнери з поліетиленовими кришками (LDPE), в середині яких розміщений препарат у поліетиленових (LDPE) мішках по 500 г.
Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним препаратом або із його залишками: Згідно з місцевими вимогами по знешкодженню невикористаних препаратів.
Назва та місцезнаходження власника реєстраційного посвідчення: Новартіс Енімал Хелс, д. о. о., Веровшкова 57, Любляна, 1000, Словенія.
Назва та місцезнаходження виробника (виробників): Лек Фармацевтікалс, д. д. Веровшкова 57, 1526, Любляна, Словенія. C.K. Сандоз С.Р.Л. вул. Лівезені, буд. 4, 540472, м. Тиргу-Муреш, повіт Муреш, Румунія.

Про нас

Ласкаво просимо на сайт компанії «Альфа-Вет». Ми – колектив професіоналів своєї справи. Напрямком нашої діяльності є поставки вакцин, ветеринарних препаратів та кормових добавок для птиці, риби і сільськогосподарських тварин від провідних світових виробників.

Останні оновлення

25 липня 2019
10 січня 2019