Живі вакцини

AviPro® XTREME IBD

aviprologo

Назва ветеринарного препарату: AviPro® XTREME IBD - вакцина жива ліофілізована проти інфекційної бурсальної хвороби птиці.
Якісний і кількісний склад: Кожна доза вакцини містить: живий середній плюс вірус інфекційної бурсальної хвороби, штам V217: щонайменше 101,5 EID50. Допоміжні речовини: калій фосфорно-
кислий однозаміщений 2-водний, динатрій фосфат, моногідрат лактози, сухе знежирене молоко.ibdxtreme
Фармацевтична форма: Ліофілізат.
Імунобіологічні властивості: Формує активний імунітет проти збудника інфекційної бурсальної хвороби'(хвороби Гамборо). Імунітет формується впродовж 2-х тижнів. Тривалість імунітету складає 12 тижнів (згідно з даними серологічного дослідження).
Клінічні особливості:
Вид тварин: Кури.
Показання до застосування: Активна імунізація курчат з материнськими антитілами (пробивний титр: 636) з метою попередження клінічних проявів хвороби, втрати ваги та гострих ушкоджень фабрицієвої бурси, які пов’язані з інфекцією, викликаною високовірулентними польовими вірусами інфекційної бурсальної хвороби птиці.
Протипоказання: Вакцину не можна застосовувати клінічно хворій та ослабленій птиці.
Побічна дія: На 7 день після вакцинації у більшості птиці спостерігається зменшення лімфоцитів у бурсі. Відновлення лімфоцитів починається через сім днів після вакцинації, але впродовж 28 днів після вакцинації у птиці все ще зберігаються незначні ураження бурси. Штам Y217 викликає середній показник ураження бурси 2.9 ( із 5 згідно з Європейською Фармакопеєю) на 21-й день після вакцинації.
Особливі застереження при використанні: Слід використати увесь вміст флакону після його відкупорення якнайшвидше для того, щоб уникнути забруднення та втрати активності вакцини.
Застосування під час періоду несучості: Не слід застосовувати для несучок в період несучості або безпосередньо перед цим періодом.
Взаємодія з іншими засобами та інші форми взаємодії: Невідомі, але необхідно слідкувати, щоб питна вода та ємності для води не містили дезінфектантів та миючих засобів.
Дози і способи введення птиці: Застосовують методом випоювання, інтраокулярно або аерозольно після розчинення. Одну дозу вакцини використовують одній птиці. Застосовувати вакцину можна як мінімум із 7-го дня життя. Визначення дати вакцинації залежить від ряду факторів, включаючи статус материнських антитіл, вид птиці, тиск польової інфекції, умови утримання птиці та менеджмент.
AviPro® XTREME IBD здатна пробиватися через материнський рівень антитіл 636 (згідно з ELISA). Однорідність рівня материнських антитіл сприяє більш точному визначенню терміну вакцинації. Щоб розрахувати вік, коли материнські антитіла зменшилися в достатній мірі аби забезпечити ефективну вакцинацію, рекомендується провести серологічне дослідження сироваток крові, щонайменше від 24 курчат та скористатися "Формулою Девентер" для середніх плюс вакцин. За цією формулою оптимальний вік для проведення вакцинації розраховують наступним чином: Визначають процент стада, який буде представлено та виключають найвищі титри (наприклад 75% стада; виключити 25% найвищих титрів).
1. Вираховують середнє значення титру материнських антитіл у цієї птиці (зг. з ELISA).
2. Вік птиці, у якому слід проводити вакцинацію = {(log2 титр птиці % - log2 пробивний титр) х t_} + вік птиці на момент відбору проб + поправка 0-4 (дні). (Птиця % = титр птиці, яка представляє визначений процент стада (зг. ELISA). t_ = період напіврозпаду антитіл у виду курчат, у яких відбирають проби (зг. ELISA). Вік на момент відбору проб = вік птиці, у якої відбирають проби. Поправка 0–4 = додаткові дні, якщо відбір проб проводять у віці від 0 до 4-х днів. Птиця на момент вакцинації повинна бути, як мінімум у віці 7 днів. Оптимальний вік для вакцинації може бути вирахувано, використовуючи рівень материнських антитіл у однодобових курчат (формула Девентер).
а) Застосування методом випоювання:
Визначити необхідну кількість доз та кількості води (див. далі). Використовуйте весь вміст флакону з вакциною лише для одного пташника чи однієї системи питної води, оскільки розподілення вмісту флакону може привести до помилок у дозуванні. Все обладнання, що застосовується для вакцинації (труби, поїлки і т.д.) повинно бути повністю чистим та не містити залишків дезінфектантів, миючих засобів і т.д. Використовуйте лише прохолодну, чисту та свіжу воду, бажано не хлоровану та без іонів металу. Додавання сухого знежиреного молока у кількості ( 2 – 4 грами на літр) чи знежиреного молока (20 – 40 мл на літр води) покращує якість води та позитивно впливає на стабільність вакцини. Однак, це потрібно робити як мінімум за 10 хвилин до розчинення вакцини. Відкрийте флакон з вакциною під водою та повністю розчиніть вміст. Прослідкуйте уважно, щоб флакон та гумовий ковпачок були повністю спорожнені. Для цього сполосніть їх у воді. Вода у поїлках повинна бути повністю використаною до проведення вакцинації. Всі труби повинні бути спорожнені від звичайної води, щоб у поїлках містилася лише суміш води з вакциною. Лінії, що містять звичайну воду, повинні бути звільнені від неї перед використанням вакцинного розчину. Вакцина повинна бути повністю спожитою впродовж 2-х годин. Оскільки птиця п’є воду по-різному, може виникнути необхідність відмовити їй у воді перед вакцинацією, щоб гарантувати, що вся птиця прийме вакцинний розчин під час періоду вакцинації. При розрахунку кількості води слід виходити з того, щоб птиця спожила даний об’єм впродовж 2-х годин. Вакцинний розчин додають до прохолодної свіжої води із розрахунку орієнтовно 1 000 доз вакцини на один літр води на день життя для 1000 курей, тобто 10 літрів води було б необхідно для 1000 курей 10-денного віку. В жарких кліматичних умовах чи для крупних порід курей ця кількість може бути збільшена максимум до 40 літрів на 1000 голів птиці. У разі сумніву, визначте кількість спожитої води за день до проведення вакцинації. Після розчинення застосовуйте готовий до використання вакцинний розчин негайно. Під час проведення вакцинації методом випоювання птиця не повинна мати доступу до звичайної питної води.
б) Застосування інтраокулярно: Обладнання, яке застосовується для вакцинації інтраокулярно, повинно бути чистим, не містити залишків миючих засобів та дезінфектантів та використовуватися лише для вакцинацій. Для приготування вакцинного розчину використовують 34 мл кип’яченої та охолодженої питної води на 1000 доз вакцини. Відтягнути нижнє повіко та за допомогою піпетки чи крапельниці закапати 1 краплю (що відповідає приблизно 34 µl) вакцинного розчину у кон’юнктивальний мішок одного ока кожній птиці.
в) Застосування аерозольно: Кількість води, необхідної для вакцинації аерозольно, залежить від ряду факторів, таких як: вік птиці, умови утримання, температура, щільність посадки птиці та обладнання, яке використовують для вакцинації аерозольно. Зазвичай ця кількість коливається в межах 250 – 1000 мл/1000 курей. Первинну вакцинацію та вакцинації впродовж перших тижнів життя рекомендовано проводити «грубим розпиленням» (розмір краплі > 50 µm). Починаючи з 3 – 4-го тижня життя можна вакцинувати «дрібними краплями» (розмір краплі <50 µm). Для вакцинації аерозольно необхідно використовувати дистильовану воду. Необхідно слідкувати за рівномірним розпиленням вакцини на птицю та зволоженням птиці у достатній мірі.
Вентиляцію під час вакцинації та впродовж 20 – 30 хвилин після її проведення необхідно вимкнути або знизити до мінімального рівня. Під час розпилення необхідно використовувати відповідні засоби респіраторного захисту та очей. Обладнання повинно бути призначеним лише для вакцинацій. Його необхідно вимити гарячою водою без додавання дезінфектантів та миючих засобів. У таблиці наведено декілька умовних прикладів:

  Вакцинація грубим розпиленням Вакцинація дрібними краплями
Середній розмір краплі > 50 µm < 50 µm
Тиск

500 – 600 ml/min
2 – 3 bar

50 ml/min
Об’ем 500 – 1000 ml 100 – 200 ml
Тривалість розпилення на 1000 птиць 1 – 2 хв. Біля 5 хв.

Передозування: Не відмічено.
Спеціальні застереження: Необхідно приготувати лише ту кількість вакцини, яка може бути використана впродовж 2-х годин. Впродовж щонайменше 9-ти днів після вакцинації із організму птиці із екскрементами виділяється вакцинний вірус, який шляхом контактного зараження може передаватися невакцинованій птиці. Також необхідно уникати поширення на птицю, що несеться та на птицю, у якої наближається період несучості та на курчат віком до 7-ми днів.
Ця вакцина викликає помірні ураження фабрицієвої бурси. Тому її слід використовувати лише для боротьби з високовірулентним вірусом проти інфекційної бурсальної хвороби та для стимулювання імунітету при високому рівні материнських антитіл (пробивний титр 636). Застосовують у тих випадках, коли вакцини з м'яким та середнім штамами виявляються недостатніми. Рівні материнських антитіл можуть відрізнятися на всьому поголів’ї. Тому, в залежності від віку та генетичних факторів птиці симптоми хвороби Гамборо чи смертність можуть наступати у птиці з низьким рівнем материнських антитіл чи при їх відсутності. Не використовувати вакцину для птиці без материнських антитіл. Необхідно запобігати поширенню на таку птицю.
Період каренції: Нуль днів.
Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, які вводять засобизахисту птиці: Вакцина містить живий вірус. Уникати потрапляння в очі. Уникати контамінації при розбризкуванні чи розливанні. Обслуговуючому персоналу рекомендовано мити та дезінфікувати руки після вакцинації. При застосуванні вакцини аерозольно необхідно захищати очі та дихальні шляхи (за допомогою маски, респіратора, окулярів). Якщо вакцина потрапила в очі, необхідно звернутися до лікаря.
Фармацевтичні особливості:
Основні форми несумісності: Не досліджували.
Термін придатності: 21 місяць.
Особливі застереження щодо зберігання: Зберігати в сухому, темному місці за температури від 2 до 8 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Берегти від дії прямих сонячних променів. Не заморожувати. Готовий до використання вакцинний розчин берегти від дії прямих сонячних променів та від морозу. Зберігати за температури не вище 25 °С. Термін придатності готового до використання вакцинного розчину: 2 години. Не використовувати після закінчення терміну придатності.
Природа і склад контейнера первинного упакування: Скляні флакони по 1000, 2500, 5000, 10000 доз.
Назва та місцезнаходження власника реєстраційного посвідчення і виробника: Ломан Анімал Хелс ГмбХ, Хайнц-Ломан Штрассе 4, Д-27472 Куксхафен, Німеччина.
Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним засобом: Пусті та відкриті флакони знешкоджують кип’ятінням, спалюванням чи шляхом занурення у відповідний дезінфектант згідно з місцевими вимогами.

Tags:

Про нас

Ласкаво просимо на сайт компанії «Альфа-Вет». Ми – колектив професіоналів своєї справи. Напрямком нашої діяльності є поставки вакцин, ветеринарних препаратів та кормових добавок для птиці, риби і сільськогосподарських тварин від провідних світових виробників.

Останні оновлення

09 вересня 2019
09 вересня 2019
09 вересня 2019