Живі вакцини

AviPro® IB H120

aviprologoНазва ветеринарного препарату: AviPro® IB H120 – вакцина жива ліофілізована для імунізації птиці проти інфекційного бронхіту.
Якісний і кількісний склад: Кожна доза вакцини містить: живий вірус інфекційного бронхіту, штам Массачусетс H120 – щонайменше 103,0 EID50. Допоміжні речовини: динатрійфосфат, дигідрофосфат
ibh120калію, моногідрат лактози, сухе знежирене молоко.
Фармацевтична форма: Ліофілізат.
Імунобіологічні властивості: Формує активний імунітет проти інфекційного бронхіту. Імунна відповідь може бути посилена шляхом наступної вакцинації менш послабленою формою вакцинного штаму Массачусетс.
Клінічні особливості:
Вид тварин: Кури.
Показання до застосування: Активна імунізація птиці проти інфекційного бронхіту. Вакцинувати необхідно все стадо.
Протипоказання: Вакцину не можна застосовувати клінічно хворій та ослабленій птиці.
Побічна дія: У стаді, інфікованому мікоплазмою, можуть активізуватися хронічні респіраторні захворювання. У такому разі необхідне додаткове застосування відповідних ефективних антибіотиків. Починаючи з другого дня після вакцинації вакциною AviPro IB H120 у окремих особин птиці можуть бути легкі респіраторні явища (кашель та чхання). Ці явища швидко зникають та не викликають уражень респіраторного тракту чи зростання супресії.
Особливі застереження при використанні: Слід використати увесь вміст флакону після його відкупорення якнайшвидше для того, щоб уникнути забруднення, та втрати активності вакцини.
Застосування під час періоду несучості: Не слід застосовувати.
Взаємодія з іншими засобами та інші форми взаємодії: Невідомі, але необхідно слідкувати, щоб питна вода та ємності для води не містили дезінфектантів та миючих засобів.
Дози і способи введення птиці: Застосовують методом випоювання та аерозольно. Одну дозу вакцини використовують одній птиці. Можна застосовувати з першого дня життя. Рішення щодо терміну вакцинації приймається залежно від ряду факторів, таких як: статус материнського імунітету, умови утримання, тиск польової інфекції та менеджмент. В загальному, можна керуватися наступними рекомендаціями щодо програми вакцинації:
Первинна імунізація батьківського поголів ’я та курей-несучок:
Перша вакцинація: на 3-му тижні життя.
Друга вакцинація: на 10-му тижні життя.
Залежно від епізоотичної ситуації, подальшу вакцинацію проти інфекційного бронхіту необхідно проводити систематично, з інтервалом від 4 до 12 тижнів між періодами виведення та несучості. Додатково можна проводити бустерну вакцинацію інактивованою вакциною до початку періоду несучості. Необхідно дотримуватися інтервалу як мінімум 4-х тижнів, але не більше 8 тижнів між першою та другою вакцинацією. Первинну імунізацію слід завершити щонайменше за два тижні до початку періоду несучості. При належному дотриманні відповідних інструкції щодо первинної імунізації, не виникає небезпечності стосовно використання в період несучості. Доведено, що у поголів’ях з підвищеним ризиком інфекції, вакцинація методом розпилення у перший день життя, забезпечує належний захист у якості початкової вакцинації.
Бройлери:
Внаслідок короткої тривалості життя – 35 – 40 днів, для бройлерів, як правило, достатньо, одноразової вакцинації, додаткова вакцинація методом розпилення в перший день життя забезпечує належний захист у стадах з підвищеним ризиком інфекції. Таким чином, розвивається імунітет, якого в цілому достатньо на період відгодівлі (40 днів).
Способи застосування:
а) Застосування методом випоювання:
Визначіть необхідну кількість доз вакцини та необхідну кількість води (див. далі). Використовуйте весь вміст флакону з вакциною лише для одного пташника чи однієї системи питної води, оскільки розподілення вмісту флакону може привести до помилок у дозуванні. Все обладнання, що застосовується для вакцинації (труби, поїлки і т.д.) повинне бути повністю чисте та не містити слідів дезінфектантів, миючих засобів і т.д. Використовуйте лише прохолодну, чисту та свіжу воду, бажано не хлоровану та без іонів металу. Додавання сухого знежиреного молока (< 1 % жиру) у кількості ( 2 – 4 грами на літр) чи знежиреного молока (20 - 40 мл на літр води) покращує якість води та позитивно впливає на стабільність вакцини. Однак, це потрібно робити як мінімум за 10 хвилин до розчинення вакцини. Відкрийте флакон з вакциною під водою та повністю розчиніть вміст. Прослідкуйте уважно за тим, щоб флакон та гумовий ковпачок були повністю спорожнені. Для цього сполосніть їх у воді. Вода в поїльних лініях повинна бути повністю використаною до проведення вакцинації. Всі труби повинні бути спорожнені від звичайної води, щоб у поїлках містилася лише суміш води з вакциною. Лінії, що містять звичайну воду, повинні бути звільнені від неї перед використанням вакцинного розчину. Вакцина повинна бути повністю спожитою впродовж 2-х годин. Оскільки птиця п’є воду по-різному, може виникнути необхідність відмовити їй у воді перед вакцинацією, щоб гарантувати що вся птиця прийме вакцинний розчин під час періоду вакцинації. При розрахунку кількості води слід виходити з того, щоб птиця спожила даний об’єм за 2 години. Вакцинний розчин додають до прохолодної свіжої води із розрахунку орієнтовно 1 000 доз вакцини на один літр води на день життя для 1000 курей, тобто 10 літрів води було б необхідно для 1000 курей 10-денного віку. В жарких кліматичних умовах чи для крупних порід курей ця кількість може бути збільшена максимум до 40 літрів на 1000 голів птиці. У разі сумніву, визначте кількість спожитої води за день до проведення вакцинації. Під час вакцинації методом випоювання птиця не повинна мати доступу до звичайної питної води.
б) Застосування аерозольно
Кількість води, необхідної для вакцинації аерозольно, залежить від ряду факторів, таких як: вік птиці, умови утримання, температура, щільність посадки птиці та обладнання, яке використовується для вакцинації аерозольно. Зазвичай ця кількість коливається в межах 250 – 1000 мл/1000 курей. Первинну вакцинацію рекомендовано проводити «грубим розпиленням» (розмір краплі > 50µm). Бустерну вакцинацію рекомендовано проводити розпиленням «дрібними краплями» (розмір краплі < 50µm). Для вакцинації аерозольним методом необхідно використовувати дистильовану воду. Слідкуйте за рівномірним розпиленням вакцини на птицю. Вентиляцію під час вакцинації та протягом 20 – 30 хвилин після її проведення необхідно вимкнути або знизити до мінімального рівня. Намагайтеся якомога менше тривожити птицю, зменшивши інтенсивність освітлення. Під час розпилення завжди використовуйте відповідні засоби респіраторного захисту та очей. Обладнання, яке використовується, повинне бути призначене лише для вакцинацій. Його необхідно вимити гарячою водою без додавання дезінфектантів та миючих засобів. Для вакцинації аерозольним методом використовуйте лише перевірене надійне обладнання. У таблиці нижче наведено декілька умовних прикладів:

  Вакцинація у перший день життя в транспортній тарі (ящики, коробки) Вакцинація грубим розпиленням Вакцинація дрібними краплями
Середній розмір краплі > 50 µm > 50 µm < 50 µm
Тиск 500 – 600 ml/min
2 – 3 bar
500 – 600 ml/min
2 – 3 bar
50 ml/min
Об’ем / 1000 птиць 250 – 400 ml 500 – 1000 ml 100 – 200 ml
Тривалість розпилення на 1000 птиць

30 – 40 сек.
Еквівалент 3 – 4 сек. на 100 курей
(ящик, коробка)

1 – 2 хв. Біля 5 хв.

Передозування: Не відмічено.
Спеціальні застереження: Необхідно приготувати лише ту кількість вакцини, яка може бути використана впродовж 2-х годин.
Період каренції: 0 днів.
Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, які вводять засоби захисту птиці: Вакцина містить живий вірус. Уникати контамінації при розбризкуванні чи розливанні. Використовуйте відповідні засоби респіраторного захисту та очей при вакцинації аерозольно. Обслуговуючому персоналу рекомендовано мити та дезінфікувати руки після вакцинації.
Фармацевтичні особливості:
Основні форми несумісності: Не досліджували.
Термін придатності: 12 місяців.
Особливі застереження щодо зберігання: Зберігати в сухому, темному місці за температури від 2 °С до 8 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Берегти від дії прямих сонячних променів. Не заморожувати. Готову до використання вакцинний розчин берегти від дії прямих сонячних променів та від морозу. Зберігати за температури не вище 25 °С. Термін придатності готового вакцинного розчину: 2 години. Не використовувати після закінчення терміну придатності.
Природа і склад контейнера первинного упакування: Скляні флакони по 1000, 2500, 5000, 10000 доз.
Назва та місцезнаходження власника реєстраційного посвідчення: Ломан Анімал Хелс ГмбХ, Хайнц-Ломан Штрассе 4, Д-27472 Куксхафен, Німеччина.
Назва та місцезнаходження виробника: Ломан Анімал Хелс ГмбХ, Хайнц-Ломан Штрассе 4, Д-27472 Куксхафен, Німеччина.
Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним засобом: Пусті та відкриті флакони знешкоджують кип’ятінням, спалюванням чи шляхом занурення у відповідний дезінфектант згідно з місцевими вимогами.

Tags:

Про нас

Ласкаво просимо на сайт компанії «Альфа-Вет». Ми – колектив професіоналів своєї справи. Напрямком нашої діяльності є поставки вакцин, ветеринарних препаратів та кормових добавок для птиці, риби і сільськогосподарських тварин від провідних світових виробників.

Останні оновлення

09 вересня 2019
09 вересня 2019
09 вересня 2019